کولاک

روزنوشته های من

قالب جدید
ساعت ۳:٢٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: در رابطه با وبلاگ

سلام.این سومین قالب منه.راستش رو بخواهید دلیل عوض کردن قدیمیه تیره بودنش بود.در ضمن با این قالب دلم هم باز میشه چون خیلی شاده.دلیل عوض کردن قالب اولی این بود که خیلی نامرتب بود و من و بابام راضی نبودیم.در مورد قالب قبلی از تیره بودنش راضی نبودیم و حالا عوضش کردم.نظرتون درمورد این قالب جدید من چیه.


 
مصاحبه یک مجله با چاووشی
ساعت ٩:٠٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: موسیقی ، تازه ها

مصاحبه مجله ای با محسن چاووشی

محسن چاووشی

همه ی اینهایی که خوانده ام خودم هستم.

برای خواندن این مصاحبه به سایت http:// www.mohsenchavoshi.ws  مراجعه کنید.


 
تقویم
ساعت ٤:٤٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: اجتماعی
ترتیب تعداد روزها نام‌های فارسی نام‌های پشتو
در ایران در افغانستان در افغانستان
۱ ۳۱ فروردین حمل وری
۲ ۳۱ اردیبهشت ثور غویی
۳ ۳۱ خرداد جوزا غبرګولی
۴ ۳۱ تیر سرطان چنګاښ
۵ ۳۱ مرداد* اسد زمری
۶ ۳۱ شهریور سنبله وږی
۷ ۳۰ مهر میزان تله
۸ ۳۰ آبان عقرب لړم
۹ ۳۰ آذر قوس لیندۍ
۱۰ ۳۰ دی جدی مرغومی
۱۱ ۳۰ بهمن دلو سلواغه
۱۲ ۲۹ یا ۳۰* اسفند حوت کب

 

*مرداد ماه تولد منه.در ضمن به مرداد امرداد هم می گویند چون مرداد به معنی مردن هم هست.

 *هر چهار سال یکبار اسفند ماه ٣٠ روزه می شود و به این سال ها سال کبیسه می گویند.بیچاره کسی که توی این روز(٣٠ اسفند)بدنیا بیاد چون هر چهال سال یکبار براش تولد می گیرن.ناراحتگریهدل شکستهوقت تمام

 

نظر من

خیال باطلمن نسبت به هر ماهی احساسی دارم و احساسم رو براتون می نویسم.

فروردین:باحاله. چون کلی آجیل می خوریم،سفر می کنیم،آشناهامون از شهر های دیگه به بیرجند میان و برای مدتی از دست مدرسه فرار می کنیم.البته به فکر پیک بهاری که میفتم کمی ناراحت می شم.

اردیبهشت:بد نیست.کم کم هوا رو به گرمی میره.

خرداد:خیلی باحاله چون به سه چهار ماه تعطیلی نزدیک می شیم.

تیر:کمی حوصلم سر میره ولی قشنگه چون هرکاری می شه کرد.مشکلش اینکه هوا زیادی گرم می شه.

مرداد:خیلی خوبه چون توش سه تا تولد داریم.

شهریور:بدک نیست.بدیش اینکه یاد روزهای قشنگ تیر و مرداد می افتم  و  اعصاب خورد می شه و یاد کارهای نکرده می افتم.

مهر:همان طور که میدانید هیچ بچه ای احساس خوبی نسبت به مهر نداره.

آبان:قشنگیش به اینکه هوا سرد و بارونی می شه.

آذر:خوبی آذر اینکه کم کم آدم تو مدرسه جا میفته.

دی:خوبیش اینکه میزان بارندگی بالا می ره و هوا حسابی سرد می شه.

بهمن:بدی بهمن اینکه تلوزیون فقط میچسبه به موضوع دهه فجر و هیچ چیز  دیگه ای پخش نمی کنه،البته اگر تو خیابون ها خوراکی بدن خوبه.

اسفند:و اما بدی اسفند اینکه برف ها آب میشه و همه جا دلگیر می شه ولی خوبیش اینکه به عید نوروز نزدیک می شیم.

نظر شما چیه لطفا" نظرتون رو در بخش نظرات بگذارید.چشمک

منتظر نظرتون هستم.به من زنگ بزن


 
هفت خوان رستم
ساعت ٥:۱٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: تاریخی

درحالی که کی کاووس شاه ایران در مازندران اسیر دیوان بود رستم برای نجات او به مازندران می رفت.

رستم روز و شب می‌رفت و راه دو روزه را در یک روز می‌پیمود تا به دشتی رسید پر از «گور» بود و محل فرمانروایی شیری قدرتمند، رستم کمند انداخت، گوری گرفت، آتشی افروخت و شکار را بریان ساخت و خورد. «رخش» را یله کرد و خود شمشیر زیر سر نهاد و بخفت. پاسی ازشب گذشته، شیر بیامد و «یلی» خفته و اسبی آشفته بدید. نخست قصد کشتن اسب کرد رخش چنان بر سر شیر کوفت که نقش زمین گردید .رستم از خواب برخاست، شیری مرده دید و رخش را مورد نوازش قرار داد و بدو گفت: «اگر تو هلاک می شدی من با این شمشیر و سنان و گرز گران چگونه باید تا مازندران را می پیمودم. از این پس قبل از هرکاری مرا بیدار کن.» {فرمان برداری رخش} رستم پهلوان، این بگفت و زمانى دراز بخوابید. چون خورشید سر از کوه برآورد، تهمتن از خواب خوش بیدار گشت و تن رخش را بسترد و زین بر آن نهاد و یزدان نیکى دهش را یاد کرد و آنان به ادامه راه پرداختند.

رستم در این خوان به همراه رخش در بیابان بی آب و بسیار گرم گرفتار ‌شد.

بیابان بی آب و گرمای سخت   کزو مرغ گشتی به تن لخت لخت
چنان گرم گشتی هامون و دشت   تو گفتی که آتش بر او برگذشت

رستم تاب و توان خود را از دست داد و از پروردگار یاری ‌طلبید تا در نهایت یک گوسفند ماده (میش) را در مقابل خویش دید و با خود اندیشید که میش بایستی آبشخوری داشته باشد. از اینرو با تکیه بر شمشیر قد راست کرد و افتان و خیزان در پی میش به راه ‌افتاد و به آبشخور ‌رسید و خود را سیراب نمود.

رستم پس از رهایی از بیابان بی آب به خواب ‌رفت که در نیمه‌های شب اژدهای پیل پیکری که در آن نزدیکی می‌زیست به رخش حمله ور شد.

زدشت اندر آمد یکی اژدها   کزو پیل گفتی نیابد رها

رخش به رستم پناه برد و با کوبیدن سُم سعی نمود او را از خواب بیدار کند اما پیش از بیدار شدن رستم از خواب، اژدها خود را پنهان نمود. رستم از خواب برخواست و به رخش غرّید که چرا بی‌دلیل وی را از خواب بیدار نموده‌است. این اتفاق یک بار دیگر تکرار ‌شد و رستم عصبانی‌تر از پیش رخش را تهدید نمود که اگر بار دیگر وی را بی دلیل بیدار کند سر وی را از تن جدا خواهد کرد. اژدها برای بار سوم به رخش حمله ‌کرد و رخش با تردید رستم را بیدار نمود و او این بار اژدها را پیش از آنکه پنهان شود رؤیت ‌کرد و با وی گلاویز شد. رستم در نهایت با کمک رخش که پوست اژدها را به دندان گرفته بود، سر از تن اژدها جدا کرد.

رستم در راه در کنار چشمه‌ای به سفره پر زرق و برق و نعمتی بر‌خورد و از رخش پیاده شده و به نواختن سازی که در کنار سفره بود پرداخت. وی در حین آواز خواندن و نواختن، زبان به شکایت به سوی پروردگار ‌گشود که چرا از شادی و خوشی روزگار نصیبی ندارد.

می و جام و بو یا گل و مرغزار   نکرده‌است بخشش مرا روزگار

زن جادوگری که با لشگری از دیوان در آن نزدیکی می‌زیست این ‌شنید و خود را به صورت زنی زیبا به رستم نمایان کرد و لشگر دیوان را از چشم رستم به جادو پنهان نمود. رستم در میان گفتگوی خود با زن به ستایش یزدان پرداخت. جادوگر چون نام پروردگار را بشنید چهره‌اش سیاه شد.

چو آواز داد از خداوند مهر   دگرگونه گشت جادو به چهر

رستم به ماهیت زن پی برد و کمند انداخته او را اسیر کرد و با یک ضربه شمشیر او را دو نیم ساخت.

در این خوان رستم در مسیر راه خود، در کنار رودی به خواب رفت و رخش در چمنزاری به چرا مشغول شد. دشت‌بان آن ناحیه که از چرای رخش به خشم آمده بود به رستم حمله برده و در خواب ضربه‌ای به وی وارد کرد.

چو در سبزه دید اسب را دشت‌بان   گشاده زبان شد، دمان، آن زمان
سوی رخش و رستم بنهاده روی   یکی چوب زد گرم بر پای اوی

رستم از خواب برخواست و گوشهای دشت بان را کنده و کف دست او نهاد. دشت‌بان به پهلوان آن نواحی که "اولاد" نام داشت و سپاهیانش ، شکایت برد. اولاد و سپاهیانش به جنگ رستم رفتند. رستم به سپاه حمله برده و پس از تار و مار کردن آنان اولاد را اسیر کرد و به او گفت که اگر محل دیو سپید را به وی نشان دهد او را شاه مازندران خواهد کرد و در غیر این صورت او را خواهد کشت . اولاد نیز پیشاپیش رستم و رخش به راه افتاد تا محل دیو سپید را به آنان نشان دهد...

پس از آنکه رستم و اولاد به کوه اسپروز یعنی محلی که در آن دیو سپید، کاووس را در بند کرده بود، ‌رسیدند دریافتند که یکی از سرداران دیو سپید به نام ارژنگ دیو مامور نگهبانی از آن است. رستم شب را خوابید و صبح روز بعد اولاد را با طناب به درختی بست و به جنگ ارژنگ دیو رفت. وی با حمله‌ای سریع سر ارژنگ دیو را از تن جدا ساخت و در نتیجه سپاهیان ارژنگ دیو نیز از ترس پراکنده شدند.

چو رستم بدیدش بر انگیخت اسب   بیامد به کردار آذرگشسب
سر و گوش بگرفت و یالش دلیر   سر از تن بکندش به کردار شیر
پر از خون سر دیو کنده ز تن   بینداخت زان سو که بد انجمن

سپس رستم و اولاد به سمت شهری که محل نگهداری کاووس و سپاهیانش بود به راه افتادند و آنان را از بند رها ساختند. کاووس رستم را در مورد محل دیو سپید راهنمایی کرد و رستم و اولاد به سمت غار محل زندگی دیو سپید به راه افتادند.

در خوان آخر ، رستم و اولاد به هفت کوه که غار محل زندگی دیو سفید در آن قرار داشت رسیدند. شب را در آنجا سپری کردند. صبح روز بعد رستم پس از بستن دست و پای اولاد، به دیوان نگهبان غار حمله ور ‌شد و آنان را از بین ‌برد. وی سپس وارد غار تاریک شد. در غار با دیو سپید مواجه شد که همانند کوهی به خواب رفته بود.

به رنگ شبه روی و چون شیر موی   جهان پر ز پهنا و باﻻی اوی
به غار اندرون دید رفته به خواب   به کشتن نکرد ایچ رستم شتاب

دیو سفید با سنگ آسیاب و کلاه خود و زره آهنی به جنگ رستم رفت. رستم یک پا و یک ران وی را از بدن جدا ساخت. دیو با همان حال با رستم گلاویز شد و نبردی طولانی میان آندو درگرفت که گاه رستم و گاه دیو در آن برتری می‌یافتند. در پایان، رستم با خنجر خود دل دیو را پاره کرده و جگر او را در آورد.

زدش بر زمین همچو شیر ژیان   چنان کز تن وی برون کرد جان
فرو برد خنجر دلش بر درید   جگرش او تن تیره بیرون کشید
همه غار یکسر تن کشته بود   جهان همچو دریای خون گشته بود

سایر دیوان با دیدن این صحنه فرار کردند. با چکاندن خون دیو در چشمان کاووس و سپاهیان ایران، همگی آنان بینایی خود را باز یافتند و به جشن و پایکوبی مشغول شدند.

تصویر:Rostam3.jpg

رستم دستان

تصویر:Divsepid2.JPG

خوان هفتم

تصویر:Kavous.JPG

کی کاووس شاه ایران

تصویر:Zal.jpg

زال پدر رستم

تصویر:Rakhsh3.jpg

رخش اسب رستم در نبرد با شیر

تصویر:Rostamjado1.JPG

زن جادوگر

تصویر:Rostamjado2.JPG

حمله رستم به زن جادوگر

تصویر:Rostamdiv.jpg

مبارزه رستم با دیو سپید

تصویر:Rostam6.JPG

رستم و اولاد در جنگ

تصویر:Rostamdiv2.jpg

دیو سپید

تصویر:Rostam5.JPG

نبرد با اژدها

تصویر:Rostam4.JPG

رستم در بیابان خشک و بی آب

تصویر:Simorgh.JPG

زال و احظار سیمرغ

تصویر:Ferdowsi.JPG

و این هم ابولقاسم فردوسی شاعر ایرانی و نویسنده شاهنامه


 
ولادت امام رضا
ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: مذهبی

همان طور که میدانید دوشنبه میلاد باسعادت امام رضا(ع)است و  تولد مادر من. البته تولد اصلی مادر من در بهمن است ولی همزمان با تولد امام رضا است.بگذریم من مطلبی درمورد امام رضا دارم.

Islam

 

علی بن موسی یا رضا (زاده‌ی جمعه، یا پنج شنبه ۱۱ذی‌الحجه یا ذیقعده یا ربیع الاول سال ۱۵۳ یا ۱۴۸ هجری در شهر مدینه  هشتمین امام شیعیان است. پدر او موسی بن جعفر هفتمین امام شیعیان و مادرش طبق روایات مختلف نام‌ها، کنیه‌ها و لقب‌های ام البنین، نجمه، سکن و تکتم را دارد. هشتمین پیشوای دینی شیعیان دوازده‌امامی است که توسط مامون الرشید خلیفهٔ عباسی به مرو خوانده و توسط خلیفه در توس مسموم و شهید شد.مقبره وی در شهر مشهد قرار دارد و سالانه مورد بازدید میلیون‌ها مسلمان شیعه از ایران، عراق و دیگر کشورها قرار می‌گیرد.

 

کنیه‌ها: ابوالحسن و ابوعلی

لقب‌ها: رضا، صابر، زکی، ولی، فاضل، وفی، صدیق، رضی، سراج الله، نورالهدی، قرة عین المؤمنین، مکیدة الملحدین، کفوالملک، کافی الخلق، رب السریر، و رئاب التدبیر،شمس توس،خورشید ولایت

او ۲۴ سال وچند ماه را با پدرش به سر برد. ولی مطابق آنچه گفته شد، عمر او در روز درگذشت پدرش ۳۵ سال یا ۲۹ سال و دو ماه بوده و پس از مرگ پدرش چنانکه در مطالب السئول نیز آمده، ۲۵ سال زیسته‌است و مدت امامت او حدود ۲۰ سال طول کشید، که ۱۷ سال آن در مدینه و سه سال آخر آن در خراسان گذشت. رضا در مدینه، پس از مرگ پدر، امامت بر مردم را بر عهده گرفت، و به رسیدگی امور پرداخت، شاگردان پدر را به دور خودش جمع کرد، و به تدریس و تکمیل حوزه علمیه جدش، رییس مذهب شیعه جعفر صادق پرداخت. در طول این مدت، او در دنباله حکومت هارون الرشید را که ده سال و بیست و پنج روز بود زیست. سپس امین از سلطنت خلع شد و عمویش ابراهیم بن مهدی برای مدت بیست و چهار روز به سلطنت نشست. آنگاه دوباره امین بر علیه او شورش کرد و برای وی از مردم بیعت گرفته شد. یکسال و هفت ماه حکومت کرد ولی به دست طاهر بن حسین کشته شد. سپس عبد الله بن هارون، مامون، به خلافت تکیه زد و بیست سال حکومت کرد. در زمان حکومت مامون، آن گونه که در کتب معتبر شیعه آورده‌اند او که علاقه مردم ایران به امامان شیعه را می‌دید تصمیم گرفت رضا را مجبور کند تا از مدینه به خراسان بیاید و او را به عنوان ولیعهد و جانشین خود معرفی کند و چنان چه شیخ مفید در کتاب مسار الشیعه آورده‌است روز اول ماه رمضان روز بیعت ‏به ولایت عهدی رضا توسط مامون است، تا با این روش بتواند در بین مردم محبوبیت قابل ملاحظه‌ای پیدا کند و درضمن تصمیم داشت تا رضا را نزد خود بیاورد و کارهای او را تحت نظارت کامل خود قرار دهد.

رضا، بسیار احسان می کرد و صدقه می داد و بیشتر صدقات او پنهانی و در شب های تاریک بود.

عمر بن خلاد روایت کرد:

  هرگاه رضا غذا میل می کرد، کاسه بزرگی نزدیک خود می گذاشت و از هر غذایی که در سفره بود از بهترین آن ها مقداری بر می داشت و در آن کاسه می گذاشت و امر می فرمود که بین بیچارگان پخش کنند.
 

  معنویت و عبادات

حرم  امام رضا

شیخ صدوق در روایتی آورده‌است: عادت رضا بر آن بود که شب‌ها کم می‌خوابید و غالب اوقات خود را به عبادت می‌گذراند و در یک شبانه روز، هزار رکعت نماز می‌خواند و روزه بسیار می‌گرفت و به روزه سه روز هر ماه(یعنی پنج شنبه اول ماه و پنج شنبه آخر ماه و چهارشنبه میان ماه) مداومت داشت و می‌فرمود:

   
علی پسر موسی (رضا)
روزه این سه روز (یعنی پنج شنبه اول ماه و پنج شنبه آخر ماه و چهارشنبه میان ماه) برابر روزه دهر است.
   
علی پسر موسی (رضا)

او بسیار احسان می‌کرد و صدقه پنهانی می‌داد و بیشتر صدقات او در شب‌های تار بود. رضا شب‌ها که در بستر می‌خوابید تلاوت قرآن بسیار می‌نمود و هر گاه به آیه‌ای می‌رسید که در آن یادی از بهشت و یا آتش شده بود گریه می‌کرد و از حق تعالی بهشت را طلب می‌کرد و از آتش پناه می‌جست. او در هر سه روز، قرآن را ختم می‌کرد و می‌فرمود:

   
علی پسر موسی (رضا)
اگر بخواهم می‌توانم در کمتر از سه روز قرآن را ختم کنم ولی هرگز از آیه‌ای نمی‌گذرم، مگر آنکه در آن تفکر می‌کنم که در چه مورد و به چه هنگام نازل گشته‌است.
   
علی پسر موسی (رضا)

یکی از یاران و راویان رضا که نامش ابراهیم بن عباس است می‏گوید:

   
علی پسر موسی (رضا)
تمام سخنان رضا و پاسخ‏هایی که به اشخاص می‏داد و مثال‏هایی که می‏فرمود، همه آنها، بر گرفته از آیات قرآن بود.
   
علی پسر موسی (رضا)

 

 

مقبرهٔ  امام رضا

در کتاب منتهی الآمال از ابا صلت هروی نقل شده‌است که:

   
علی پسر موسی (رضا)
ندیدم عالمتری از رضا و ندید او را عالمی مگر آنکه شهادت داد مثل من، مامون بارها علمای ادیان و فقها و متکلمان را برای مناظره و تکلم با رضا جمع کرد و آن حضرت بر تمام ایشان غلبه کرد و آن‌ها اقرار کردند بر فضیلت او.
   
علی پسر موسی (رضا)


و همچنین در کتاب منتهی الآمال دوباره آمده‌است موسی کاظم می‌فرماید:

   
علی پسر موسی (رضا)
شنیدم از پدرم جعفر صادق که مکرر به من می‌گفت که:عالم آل محمد در صلب تو است و ای کاش من او را درک می‌کردم، همانا او هم نام امیر مومنان علی است.
   
علی پسر موسی (رضا)


ابراهیم ابن عباس روایت کرده:

   
علی پسر موسی (رضا)
ندیدم هرگز رضا را که از او چیزی بپرسند و او نداند و از او داناتر ندیدم و علم کامل به گذشتگان داشت و مامون با هر سوالی که آن حضرت را امتحان می‌نمود، ایشان جواب می‌فرمودند و تمام سخنان آن حضرت و جواب‌های ایشان و مثل‌هایی که می‌آوردند برگرفته از قرآن بود.


 
اوباما پیروز شد
ساعت ٧:۱٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: سیاسی

و اما بالاخره اوباما پشت مک کین رو به خاک مالید.

حیف که چند سه روز پیش مادربزرگ اوباما مرد و بیچاره رئیس جمهور شدن نوش رو ندید.راستی ۴ بار عده ای قصد ترور اوباما رو داشتند.

خوب دوماه دیگه اوباما کارش رو در کاخ سفید شروع می کنه.به نظر من این چهره یعنی مک کین باید کنار می کشید.

خوب آقای مک کین حالا وقتش رسیده که اوباما بهت زبون درازی کنه.

و این هم چهره پیروز و خندان که میتونه تلافی همه ی برده های سیاه رو سر آمریکایی ها در بیاره.


 
چند روز تا انتخابات آمریکا
ساعت ٢:٢٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: سیاسی

   

                    مک کین ۴٣ %                       اوباما ۵٠%

در  همه ی 6 نظر نظر سنجی اخیر اوباما جلوتر از مک کین بوده.

 

نتایج نظر سنجی ها از رای دهندگان دموکرات و مستقل ها نشان می دهد آنها پس از انجام این ٣ مناظره میان اوباما و مک کین بیش از گذشته نسبت به باراک اوباما اطمینان پیدا کرده اند.نتایج نظر سنجی cnn نشان داد که اوباما 58 درصد آرا در برابر تنها 31 درصد مک کیم مناظره آخر را برده است.53درصد شرکت کنندگان در نظر سنجی شبکه cbcهم باراک اوباما را پیروز مناظره دانسته اند و تنها 22 درصد گفته اند که مک کین پیروز این مناظره بوده.ستاد انتخاباتی اوباما گزارش داد که این ستاد موفق شده در ماه سپتامبر 150 ملیون دلار درآمدزایی داشته باشد.این مقدار در تمام رقابت های انتخاباتی،بیشترین مقداری است که یک نامزد انتخاباتی توانسته دریک ماه درآمدزایی دارد.باتوجه به این موضوع،اوباما یک گام دیگر به رکورد هزینه نیم ملیارد دلاری نزدیک شد.

راستی بعد از فروش عروسک های اوباما و مک کین حالا ماسکشون هم برای شب هالوین ساخته شده.

خب اینم یک عکس ممتاژ. 


 
رده بندی فیفا(فوتبال و فوتسال)
ساعت ۳:٤٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: ورزشی

فوتبال

رده بندی جهانی

تیم ورتبه                                        رتبه پیشین

١-اسپانیا                                              ١

٢-آلمان                                                ٣

٣-ایتالیا                                                ٢ 

۴-هلند                                                 ۵

۵-کرواسی                                            ٧

۶-برزیل                                                 ۴

٧-آرژانتین      

                                       ۶

رده بندی اروپا

تیم و رتبه                                        رتبه جهانی 

١-اسپانیا                                                  ١

٢-آلمان                                                    ٢

٣-ایتالیا                                                   ٣

۴-هلند                                                    ۴

۵-کرواسی                                               ۵

۶-چک                                                     ٨

 

 رده بندی آسیا

تیم و رتبه                                          رتبه جهانی

١-ژاپن                                                     ٣۵   

٢-استرالیا                                               ٣٨    

٣-ایران                                                     ۴۵    

۴-عربستان                                             ۵٢    

۵-کره جنوبی                                            ۵٣

۶-ازبکستان                                             ۵۵

 

رده بندی آمریکا

تیم و رتبه                                         رتبه جهانی

١-برزیل                                                    ۶

٢-آرژانتین                                                ٧   

٣-پاراگوئه                                               ٢٢   

۴-کلمبیا                                                ٢٣

 

رده بندی منطقه کونکاکاف

رتبه وتیم                                            رتبه جهانی

١-آمریکا                                                  ٣١

٢-مکزیک                                                 ٣٢

٣-هندوراس                                             ۶١

 

رده بندی آفریقا

رتبه وتیم                                            رتبه جهانی

١-کامرون                                                     ١۵  

٢-غنا                                                         ١٩

٣-مصر                                                        ٢١   

۴-ساحل عاج                                               ٢۵ 

 

رده بندی اوقیانوسیه

تیم و رتبه                                               رتبه جهانی

١-زلاندنو                                                       ١١١

٢-نیوکالدونیا                                                  ١١۶ 

٣-جزایر سلیمان                                             ١٢٩

 

ضعیف ترین تیم ها

تیم                          امتیاز                    رتبه جهانی  

ساموای آمریکایی          ٠                              ٢٠٠

گوام                           ٠                               ٢٠٠

ایسلند                       ٠                               ٢٠٠

مونتسرات                   ٠                                ٢٠٠        

 

فوتسال  

تیم و رتبه                               امتیاز 

١-برزیل                                             ١٩٧٣   

٢-اسپانیا                                          ١٩٣۶

٣-ایتالیا                                            ١٧۶۴

۴-ایران                                             ١۶٨۴

۵-پرتغال                                           ١۶٧١

۶-روسیه                                          ١۶٣٠

٧-آرژانتین                                         ١۵۵٩

٨-اوکراین                                          ١۴٩٢

٩-پاراگوئه                                         ١۴١٨

١٠-ژاپن                                           ١۴٠۴             


 
ده روز تا انتخابات آمریکا
ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٥ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: سیاسی

ده روز تا انتخابات آمریکا بین جان مک کین و بارک اوباما مانده در حالی که اوباما ده درصد جلوتر از مک کین است.برای همین طرفداران مک کین دارند نهایت استفاده از این ده روز می کنند تا بتوانند از اوباما جلو بزنند.از جمله طرفداران اوباما می توان لئوناردو دی کاپریو،استیون اسپلیبرگ،جودی فاستر و باربارااسترایسند را نام برد.  یک ماه پیش در هالیوو د  این چهار نفر شامی خوردند که هزینه هرکدامشان چیزی حدود بیست و هشت هزار و پانصد دلار بود و هدف آنها کمک به ستاد انتخاباتی اوباما بود.استرایسند که شدیدا با سارا پیلن معاون مک کین مخالف است بعد از صرف شام  در مصاحبه ای شدیدا به پیلن حمله کرد و گفت که هدف مک کین از انتخاب پیلن به عنوان معاون خود دزدیدن رای کسانی بوده که میخواستند به هیلاری کلینتون رای بدهند.استرایسند قطعه آهنگی خواند که بلیتش 2500 دلار بود و هدفش کمک به دموکرات ها بوده.در ضمن استرایسد مراسمی هم به نام "ضد پیلن"برگذار کرده.راستی هزینه خرید لباس های پیلن از دو مارک مشهور 150 هزار دلار شده.

اطلاعات بیشتر در این ضمینه را در روز نوشته ها بخوانید. 

 


 
به جرم رحم کردن
ساعت ٦:۱٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢ آبان ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: ادبی ، اجتماعی ، تاریخی

پس از این که چنگیز خان مغول آبادی های زیادی  را در ایران ویران کرد از سپاهیانش پرسید:((در بین شماها کسی زمان کشتن و ویران کردن دلش برای کسی سوخت و به او رحم کرد؟!))یکی از سپاهیان دستش را بلند کرد و گفت:((زمانی که وارد خانه ای شدم و همه را کشتم فرزند کوچک آنها را دیدم.خنجرم را توی دهانش گذاشتم ولی او فکر کرد که من مادرش هستم و می خواهم به او شیر دهم و او خنجر مرا مکید.من دلم به حالش سوخت و به او رحم کردم ولی عاقبت او را کشتم.))چنگیز با شنیدن حرف های آن سرباز عصبانی شد و گفت:((کسی که به دیگری رحم کند و دلش به حاش بسوزد جایش در سپاه من نیست.چنگیز آن سرباز را به دست جلاد سپرد و جلاد آن سرباز را از وسط دو نصف کرد.