کولاک

روزنوشته های من

یادداشت های یک امتحانی
ساعت ۱٢:٤٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: سینمایی ، موسیقی

همیشه از تحریر و نوشتن و روزنامه نگاری و این جور چیزها خوشم میومده. واسه ی همین کولاک رو دست و پا کردم. اما تا می خوام بنویسم. حسش می پره. یعنی مطلب زیاد دارم اما حوصله برای نگارش ندارم. الآن که امتحان عربی و علوم رو رد کردم اومدم تا براتون از هنر بنویسم.یول

http://www.healthierways.com/wp-content/uploads/2009/07/coffee.jpg

______________________________________________________________

#حامد بهداد حرف دهنتو بفهم!#

حالا که تعطیل شدم می تونم با خیال راحت برنامه ی هفت رو ببینم. البته با اومدن فراستی خاموش می کنم و به تخت می روم! این دو هفته اخیر فریبرز عرب نیا مهمان هفت بود و آنقدر خوب و محکم حرف زد که احساس نمی کردیم که این جا نقش مختار را ندارد! چون در همان قامت بود. از حرف های جالب آقای عرب نیا می گذرم چون ممکن است دیده باشید و اگر همه ندیده باشید می توانید با گوگل کردن یا متنش رو بخونید یا ویدئوی صحبت ها را یا آن لاین ببینید یا دانلود کنید.

اما انگار آقای عرب نیا در مورد بازیگر مجنونی صحبت کرده اند که ادای مارلون براندو را در می آورد. آقای عرب نیا نامی از کسی را نبردند. اما انگار حامد بهداد حسابی عصبانی شده و بیانیه طولانی داده و کلی فحش به آقای عرب نیا داده.

اولا که من با حرف آقای عرب نیا موافقم. چون حامد بهداد کاملا لوس و روانی بازی می کند و همه ی فیلمهایش همین طور هستند.

دوما این همه بی جنبگی و بی ادبی نوبر است. حامد بهداد تو خود را که می دانی که می گویی: تو کی هستی؟!

سوما که چطور برای درس اخلاق دادن(!) همه ی اصول اخلاقی را زیر پا می گذاری و هرچه دلت می خواهد می گویی! تو که از احترام به بزرگتر حرف می زنی پس چرا خودت  بی احترامی می کنی؟!

چهارما آقای بهداد! در عمرت به جز یک سریال نقش اول بوده ای؟! در حالی که فریبرز عرب نیا سوپراستار فیلم هاش بوده و هیچ کسی مثلش از پس نقشی چون مختار بر نمی آید.حالا یک سیمرغ مکمل  که میگن با پارتی بازی گرفته ای!

هنوز هم حرف های بسیار می توان زد دریغا که شاگرد هشیار نیست! آقای بهداد خیلی رک می گویم: حرف دهنت را بفهم! به امثال آقای عرب نیا باید احترام گذاشت.

______________________________________________________________

#پایان فصل سوم24 و شروع فصل چهارم#

فصل سوم سریال24 انگار از قسمت هشتم شروع می شود! به دو دلیل. یک: معلوم شدن ماجرای اصلی و فهمیدن این موضوع که چند قسمت سر کار بوده اید! دو: جذابیت و کشش شدید فصل از همین اپیزود ها آغاز می شود و بیننده را تا آخرین ثانیه ی فصل همراهی می کند.

پنج شنبه پیش طبق روال هفتگی سریال 24 رو خریدم. اما انگار به جای 3 اپیزود اول فقط 2اپیزود اول فصل4 بود و به چای آن یک قسمت 16 دقیقه نقد سریال توسط حسن عباسی بود که من رو کفری کرد.

در همین جا تشکر می کنم از بهرام زند و همین طور tdhکه فصل سه را کاملا منظم و در قالب8 توضیح عرضه کردند و باعث شدند که من با وجود داشتن نسخه ی زبان کل فصل ها رو بخرم! اما انگار توضیح فصل چهار در نه جلسه خواهد بود(به خاطر عباسی)!کلافه

البته در فصل چهارم یک ایرانی(شهره آغداشلو) حضور داره. که فکر می کنم تا حالا حضورش سانسور شده باشه! اما چون شنیده ام در 14  قسمت حضور دارد سانسور کمی سخت خواهد بود!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/archive/b/b3/20100715203801!24_Season_3_Cast.jpg

______________________________________________________________

#قهوه ی آب بندی شده!#

نگاهی به افول قهوه تلخ

بعد از موفقیت ((مرد هزار چهره)) پیمان قاسم خانی از مهران مدیری جدا شد تا مدیری بدون او ادامه دهد. بعد از گذشت نزدیک به سه سال جدایی این دو می توان فهمید که قاسم خانی باهوش بوده. زیرا بعد از جدا شدن از مدیری فیلم های سینمایی موفقی مثل ((سن پطرزبورگ)) و ((ورود آقایان ممنوع)) را نوشت و همچنین یک بازیگری موفق دیگر را به کارنامه اش اضافه کرد و همچنین سرپرست نویسندگان سریال هایی مانند ((مسافران)) و ((ساختمان پزشکان)) شد. مسافران سریالی موفق بود. ساختمان پزشکان که در حال پخش هست هم با پخش چند قسمت نخست توانست محبوبیت به دست بیاورد. او همچنین فیلمنامه ی ((سن پطرزبورگ2)) را هم نوشت و در آن بازی هم خواهد کرد. اما سریال متوسط((مرد دو هزار چهره)) و سریال نسبتا ضعیف((قهوه تلخ)) حاصل این جدایی برای مدیری بود.حال بیشتر از آن که به این موضوع بپردازم به قهوه تلخ و ضعف هایش می پردازم. مروری داریم بر قهوه تلخ.

داستان:

طرح اولیه ی سریال(که گفته می شود از شخصی دزدیده شده) طرح جالبی است. اما به نظر من بهتر بود که در 40 قسمت تولید می شد مانند((باغ مظفر)) که در اوج موفقیت در قسمت 40 به پایان رسید.

نویسندگان:

ضعف اصلی قهوه تلخ فیلمنامه ی آن است. دلیل آن هم وجود نویسندگانی چون الوند و ژوله و نبودن قاسمخانی هاست. به نظرم اگر قاسم خانی سرپرست نویسندگان بود و در کنار الوند و ژوله مهراب قاسم خانی، سروش صحت، بهاره رهنما و حمید برزگر حضور می یافتند می توانست انتظار فیلمی در حد ((شب های برره)) را داشت که اما این طور نشد. کاملا مشخص است که نویسندگان از ادامه ی کار و پایان آن چیزی در ذهن ندارند. مثلا نقش پسرشاه به خاطر تشابه به مقامی دولتی حذف شد. این ماجرا می توانست ثلث باقیمانده قهوه تلخ را کاملا برهم بزند. اما نویسندگان زود ماجرای جدیدی را نوشتند و بدون پسرشاه فیلم را پیش بردند.

بازیگران:

نقش های تکراری بازیگران باعث حضور ضعیف بازیگران شده. سیامک انصاری که همان کیانوش و کامران است. به خصوص با نگاه های گاه و بیگاهش به دوربین. مهرا ن مدیری هم ضعیف ترین نقش خود را دارد و باقی بازیگران بخصوص فلامک جنیدی بازی هایی تکراری دارند. این بین نقش ها و بازی های خوبی هم بود مانند فخرالتاج و برزوخان که تکراری و لوس شدند. اگر نگاهی به حضور شقایق دهقان در ساختمان پزشکان بیندازیم می بینیم که قاسم خانی ها برای او شخصیت کاملا جدیدی خلق کرده اند تا مثل نقش های قدیمی اش نباشد تا از همقطاران سابقش در سریال های مدیری جلو بزند و خیلی ها را به پای تلوزیون بکشاند.

گریم:

گریم بسیار ضعیف است. گریم درباریان بسیار شلوغ است. مانند پایه ریش داموس، سبیل پاپیون مانند اقبال، گریم زیاد باباشاه و..

طراحی دکور:

طراحی دکور در ابتدا بسیار قوی بود. بازار، تالار و جاهای مختلف کاخ. تا مجموعه 10 ما فضاهای خارجی زیادی را می دیدم. مثل محوطه کاخ، روستا، شهر و.. اما  بعد از مجموعه 10 دیگر خبری نبود. فقط گوشه ای از باغ، در نظمیه و درختی که تازه در آن سوی نظمیه دیده می شود و می روند پای آن می نشینند!

ماستمالی:

مشکل اساسی قهوه تلخ. ماجرای کاترین و برادرش، بیماری شاه، لطفعلی خان زند وبه راحتی ماستمالی شدند. ماجرای بیخودی الملک هم.

ابتذال:

حرف های بسیار بد و مبتذل زیاد گفته می شود. ماجرای کاترین و همین اخیرن زنان اندرونی و چندی پیش حرف های خیلی زشت صرفا جهت خنداندن!

حال فقط 21 قسمت به پایان قهوه تلخ مانده باید ببینیم مدیری و تیمش برای نجات قهوه تلخ چه می کنند؟!

______________________________________________________________

#محمد اصفانی بازگشت#

محمد اصفهانی پس از پنج سال آلبومی را به نام بی واژه روانه بازار کرده که من هنوز موفق به شنیدنش نشده ام. اما تعریف ها و انتقادهایی ازش شنیده ام. صدای محمد اصفهانی با کودکی من گره خورده. از شنیدن تمام کاست هایش در ماشین تا خاطره ی دیدن خودش  در پنج سالگی! در اولین فرصت آلبوم جدید استاد را گوش خواهم کرد.

http://www.majidasli.com/wp-content/uploads/2011/01/sde.jpg