کولاک

روزنوشته های من

غذاهای ملی و محلی در برابر موج غذاهای فرنگی
ساعت ٧:٤۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ تیر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: اجتماعی

این روزها هر کوچه ای حداقل یک فست فود یا رستوران دارد و این فست فود ها برای جذب مشتری از عناوین دروغین زیادی استفاده می کنند. برای مثال حداقل 100 تا فست فود در ایران هست که عنوان "اولین اسنک در ایران" را یدک می کشند! یا عناوین دیگری مثل "اولین غذای رژیمی" ، "مبتکر اولین هات داگ واقعی" و... را بر خود گذاشته اند . و البته باید گفت که این فست فود ها با همین عناوین دروغین مردم را به سوی خود جذب می کنند و مردم هم بدون اهمیت دادن به سلامتی و طول عمر خود این غذاهای چرب وشور و پر از روغن را می خورند و قلپ قلپ نوشابه ی پر از شکر هم در کنارش و همین طور کیلو کیلو به وزن خود اضافه می کنند و هزار جور بیماری می گیرند.

 اما در برابر موج این غذاهای مضر فرنگی غذاهای محلی و ملی خودمان بسیار مقوی و با خاصیت هستند. برای مثال بگذارید شما را با غذایی از جنوب خراسان آشنا کنم. غذایی به نام "قروت بادمجان". ماده اصلی این غذا که رنگ آن بنفش است از قروت (کشک چدنی) مخصوص بیرجند و گردوی کوبیده شده در تغار به دست می آید و برای خوشمزه تر شدن هم از بادمجان سرخ شده با سیر یا سیب زمینی سرخ شده با سیر به عنوان چاشنی در کنار آن استفاده می شود. برای خوردن این غذا مقداری نان خشک شده ی محلی را در ظرفی ترید (همان تلیت عامیانه) می کنند و آن وقت آب به دست آمده را در ظرف می ریزند و با چاشنی های مزبور می خورند.

 اما این غذا علاوه بر طعم خوب و لذیذش برای استحکام و رشد استخوان هم خیلی مفید است زیرا سرشار از کلسیم و فسفر است و همچنین برای تشکیل گلبول های قرمز خون ، که وظیفه اکسیژن رسانی به بخش های مختلف بدن را بر عهده دارند ، هم بسیار مفید است زیرا این غذای محلی یک منبع سرشار آهن است و همه می دانیم که کمبود آهن در رژیم غذایی موجب کم خونی و عوارض منفی آن می شود.

نکته ی جالب این که مشابه این غذا در سایر مناطق کویری ایران مثل کرمان، یزد و بلوچستان هم به چشم می خورد. من فکر می کنم علت این که در گذشته مردم آن مناطق از کشک به عنوان یک غذا استفاده می کرده اند  آن بوده است که به دلیل گرمی هوا نمی توانسته اند مواد لبنی را برای مدت های طولانی نگه داری کنند و با تبدیل شیر به کشک امکان  نگهداری آن برای مدتهای طولانی و تامین نیاز بدنشان به مواد موجود در لبنیات را فراهم می کردند. مانند مردمان شمال کشورمان که برای نگه داری طولانی مدت ماهی آن را دودی می کردند یا مردم بسیاری دیگر از مناطق روستایی و عشایری که گوشت گوسفند را برای نگه داری در طول زمستان تبدیل به قرمه می کردند. جای خوشحالی است که این غذاهای سالم و مغذی هنوز هم در بین مردم مناطق مختلف ایران حفظ شده اند.

حالا خودتان مقایسه کنید غذاهای خوشمزه محلی یا خانگی خودمان (مثل قرمه سبزی و فسنجان)  بهترند یا غذاهای مضر فرنگی که با بهداشت پایین و چربی زیاد تهیه می شوند؟ خودتان قضاوت کنید!