کولاک

روزنوشته های من

کنسرت محمد اصفهانی در اصفهان
ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۱  کلمات کلیدی: موسیقی

اصفهان - ملک شهر - تالار رودکی

پنج شنبه و جمعه 22 و 23 تیر ماه

ساعت 9 شب

اصفهانی در رودکی می‌خواند

یکی از محل فروش بلیط ها: مجتمع تجاری پارک، فروشگاه درویش خان

توضیحات: در این کنسرت محمد اصفهانی قطعات آلبوم بی واژه را اجرا می کند.

______________________________

بیوگرافی محمد اصفهانی

محمد مهدی واعظی معروف به محمد اصفهانی خواننده و آهنگساز ایرانی است.

در تاریخ ۱۴ تیر ماه سال ۱۳۴۵ هجری خورشیدی در تهران متولد شد. پدر او اهل اصفهان و مادر وی اهل تهران است. او پیش از این که به خوانندگی روی بیاورد قاری قرآن بود. تحصیلات ابتدایی تا دبیرستان را در مدرسه علوی به پایان برد و در مسابقات قرآن قبل از انقلاب در رده نوجوانان مقام کسب کرد. به خاطر کسب مقام در مسابقات قرآن قرار شد به کویت اعزام شود که این سفر به خاطر مخالفت مادرش لغو شد. او در ۱۲ بهمن سال ۵۷ توسط حمید شاهنگیان برای تلاوت قرآن هنگام ورود سید روح الله خمینی به فرودگاه مهرآباد انتخاب شد.او با کسب رتبه ۱۷۶ کنکور سراسری در رشته پزشکی در تهران مشغول تحصیل شد و سر انجام در سال ۱۳۷۶ هجری خورشیدی در رشته دکترای پزشکی فارغ التحصیل شد. در جوانی بواسطه دایی خود به محمدرضا شجریان معرفی شد.

محمد اصفهانی موسیقی ایرانی را با بهره‌مندی از مکتب محمدرضا شجریان و شاگرد وی علی جهاندار آموخت. سپس از استادانی چون همایون خرم، فریدون شهبازیان و بابک بیات در زمینه تصنیف‌خوانی و ترانه و زیبایی‌شناسی در الحان موسیقی ملی ایران بهره برد. « آوای فاخته » اولین سریالی بود که تیتراژش توسط محمد اصفهانی اجرا شد.

آلبومهای النور، گلچین، حسرت، فاصله، تنهاترین سردار، تنها ماندم، ولایت عشق، ماه غریبستان، نون و دلقک، هفت سین، برکت، بی واژه، جمعا ۱2 آلبومی هستند که دکتر محمد اصفهانی تا به امروز به بازار عرضه کرده است.

طبق نظر کارشناسان موسیقی محمد اصفهانی به عنوان بهترین خواننده ی دهه ی 80 معرفی شد . این کارشناسی در مجله ی ترانه ماه انتشار پیدا کرد و در آن بهترین فطعه ی هیئت دهه به نون و دلقک و بهترین قطعه ی پاپ-سنتی به آسیمه سر اختصاص پیدا کرد.

او موسیقی تیتراژ سریال هایی چون ولایت عشق، تنهاترین سردار، معصومیت از دست رفته، رستگاران، تاثریا، زیرهشت و ارمغان تاریکی را خوانده است.

***

پانویس: حضور 1 و حضور 2 فیلم های کنسرت اصفهانی هستند که می توانید از ویدئو کلوپ ها تهیه کنید.

پانویس2: در کودکی محمد اصفهانی را از نزدیک دیدم.نیشخند آن زمان محمد اصفهانی برای اجرای کنسرت به دانشگاه بیرجند آمد و...!!!