مقایسه ی رستگاری از شاوشنک و فیلم های فرهادی

من از درباره ی الی خوشم نیومد. اعصاب خرد کن بود. اما از جدایی نادر از سیمین در این مطلب خیلی طرفداری کردم. اما با دیدن فیلم اول IMDB یعنی فیلم عالی رستگاری از شاوشنک کمی نظرم عوض شد. جدایی نادر از سیمین هر چند ساختار قوی داشت، اما امید نداشت، چیزی که موضوع اصلی شاوشنک بود، امید!

فیلم های اصغر فرهادی هیچ کدام امید ندارند. اما با دیدن رستگاری از شاوشنک آدم حالش خوب می شود، لذت می برد و روحش نوازش می شود.

ای کاش اصغر فرهادی با همین ساختار کارگردانی فیلمنامه ای می نوشت که روزنه ی امید در آن وجود داشت. دیدن رستگاری از شاوشنک را از دست ندهید.

پس از تحریر: می خواستم که یادداشتی درباره ی رستگاری از شاوشنک بنویسم، دیدم که بهتر است چنین مطلبی بنویسم. گفتم فقط فیلم را پیشنهاد کنم و چنین مقایسه ای بکنم.

- این فیلم دیدنی توسط موسسه سینما7 پخش شده و روی جعبه اش نوشته: اگر از فیلم خوشتان نیامد 5هزار تومان از ما جایزه بگیرید!

___________________________

فیلم در IMDB

/ 6 نظر / 20 بازدید
محمدرضا آقاابراهیمی

سلام. فیلم فوق العاده ای بود. البته نگاهی که فیلم به "امید" داشت همراه با ارائه این راهکار تلویحی بود که با داشتن امید باید حرکت و فعالیت کرد تا نتیجه گرفت ، ولو 20 سال طول بکشد. این موضوعی است که بسیاری از ماها این روزها به آن نیاز داریم. دوجمله بالای پوستر فیلم هم بسیار جالبند. ترجمه این دو جمله به قرار زیرند: وحشت می تواند تو را در بند (زندانی) نگاه دارد. امید می تواند تو را آزادسازد. واقعا نباید دیدن این فیلم ساخت 1994 را از دست داد هر چند خود ما با 17 سال تاخیر آن را دیدیم. [ناراحت]

هادی

قرار نیست که همه فیلمها راجع به امید صحبت کنن،بعضی جاها هم باید واقعیت رو دید..

وحيد زايري

سلام من هم با آقا هادي موافقم . ما شرقيها عادت داريم كه انتهاي فيلمها را زيبا ببينيم . اين ديدگاه ايده‌آل گرا در زندگي ما هم رخنه كرده و كمي ما را از رويارويي با واقعيات دور كرده است . به نظر من هر دو سبك فيلم براي جامعه ضروري است .

مجتبی

الان هستی؟ نیستی؟ سوال بیخودی بود؟

مجتبی

آها حله تو یوتوب قسمت سوم حیات وحش رو دانلود کن قسمت کرکدیل ها