برای ما که می فهمیم

معروف است که عقب مانده ها چیزی نمی فهمند.

چند سال پیش در جریان بازی های پاراالمپیک (المپیک معلولین) 9 نفر از شرکت کنندگان دوی 100متر پشت خط آغاز مسابقه قرار گرفتند. همه این 9 نفر افرادی بودند که ما آنها را عقب مانده ذهنی و جسمی می خوانیم.

آنها با شنیدن صدای تپانچه حرکت کردند. بدیهی است که آنها هرگز قادر به سریع دویدن نبودند و حتی نمی توانستند به سرعت قدم بردارند بلکه هر یک به نوبه خود با تلاش فراوان می کوشید تا مسیر مسابقه را طی کرده و برنده مدال پاراالمپیک شود ناگهان در بین راه مچ پای یکی از شرکت کنندگان پیچ خورد. این دختر یکی دو تا غلت روی زمین خورد و به گریه افتاد.

 هشت نفر دیگر صدای گریه او را شنیدند، آنها ایستادند، سپس همه به عقب بازگشتند و به طرف او رفتند. یکی از آنها که مبتلا به سندروم "دان" -عقب ماندگی شدید جسمی و ذهنی - بود، خم شد و دختر گریان را بوسید و گفت : این دردت رو تسکین میده.

سپس هر 9 نفر بازو در بازوی هم انداختند و خود را قدم زنان به خط پایان رساندند.

در واقع همه آنها اول شدند. تمام جمعیت ورزشگاه بلند شدند و 10 دقیقه برای آنها کف زدند.تشویق

***

سیاست جدید کولاک: آپدیت کردن با استفاده از ایمیل های جدید. روشی ساده و مفید!نیشخند

 

/ 6 نظر / 19 بازدید
عالم مقدس ملکوت

بسم الله و الصلاه و السلام علی رسول الله السلام علیکم و رحمه الله [گل] خیلی ممنون بابت مطالب مفیدی که ارائه میدهید ... بنده اوائل این ماه عزیز در بیت الله الحرام مشرف بودم و در ان جا با یک حادثه یا بهتر بتوان گفت عنایتی برخورد کردم که برایم خیلی تعجب برانگیز بود .. خوشحال می شوم که این مطلب را در درگاه ما بخوانید و از نظر ارزشمند خود ما را بی بهره نگذارید ................. [گل][بدرود]

نیلوفر

علیرضا جان شرمنده اما اصلا با این سیاست جدید موافق نیستم چون اینطوری دلم برای قلم دوست داشتنی خودت تنگ میشه [نگران]

پرنیا

[دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست] آفرین بهشون!

محمد حسین

سلام بسیار جالب بود با اینکه هر کدومشون می تونستند اول بشوند اما ایستادند و همه باهم رفتند کاری که در بین سالم ها انجام نمیشه چون همه به دنبال اول شدن هستند موفق و پیروز باشید[گل]

محمد حسین

یه چیزهایی رو اون ها می فهمند که ما درک نمی کنیم[گل]

مجتبی

سلام-پست خوبی بود..... سیاست جدید وبلاگ تو حلقم